W ramach międzynarodowego konkursu Förderpreis Beton Central Europe po raz pierwszy wyłoniony zostanie laureat w Europie Centralnej. CEMEX zaprasza naukowców oraz specjalistów z obszaru badań nad betonem z Polski, Czech i Niemiec do zgłaszania projektów, mających wpływ na rozwój technologii betonu. Nabór projektów rozpocznie się 1 stycznia 2020 r., a nagrodą jest 10.000 euro.
Przyznawana od 1984 r. przez CEMEX w Niemczech nagroda Förderpreis Beton stanie się nagrodą europejską, nosząc nazwę Förderpreis Beton Central Europe. Wraz ze startem 19 edycji konkursu w 2020 roku, naukowcy z Polski, Czech i Niemiec będą mogli zgłosić swoje projekty. CEMEX organizując konkurs podkreśla swoją międzynarodową działalność biznesową.
W Niemczech nagroda cieszy się uznaniem ekspertów zawodowo zajmujących się betonem. Nagroda przyznawana w obszarze nauki i technologii, stała się wiodącą w dziedzinie badań nad materiałami budowlanymi, zwaną również „Noblem branży betonu”.
Nabór projektów skierowany jest do specjalistów z firm z branży budowlanej oraz naukowców z uniwersytetów i instytutów zajmujących się badaniami nad materiałami budowlanymi. Dotychczas o nagrodę Förderpreis Beton walczyli najlepsi absolwenci niemieckich uniwersytetów i kierunków związanych z materiałami budowlanymi. Wielu z nich należy obecnie do najbardziej uznanych branżowych ekspertów.
CEMEX ogłosił konkurs, aby zintensyfikować rozwój produkcji, przetwarzanie i zastosowanie betonu oraz konstrukcji betonowych. Zgłoszone prace badawcze mają prezentować możliwości ulepszenia cech charakterystycznych dla materiałów budowlanych, ich jakości, efektywności kosztowej, ekologii oraz aspektów technologicznych betonu i konstrukcji betonowych.
Jury konkursowe
CEMEX będzie przyjmował zgłoszenia do Förderpreis Beton Central Europe od 1 stycznia do 30 kwietnia 2020 r. Decyzję o przyznaniu nagrody podejmie niezależne jury eksperckie, w skład którego wchodzą znani profesorowie, zajmujący się technologią materiałów budowlanych. Nowy europejski wymiar nagrody został odzwierciedlony w tegorocznym składzie jury, do którego dołączyli polscy i czescy reprezentanci świata badań nad materiałami budowlanymi. Tradycyjnie w jury zasiądą także uznani naukowcy z niemieckich uniwersytetów i szkół wyższych.
Skład jury: Prof.dr inż. Rolf Breitenbücher, Uniwersytet Ruhry w Bochum (Przewodniczący Jury) Prof.dr hab. inż. Jan Deja, Akademia Górniczo-Hutnicza, Kraków; Stowarzyszenie Producentów Cementu Docent inż. Karel Dvořák , Politechnika w Brnie Prof. drinż.ChristophGehlen, Politechnika w Monachium Dr hab. inż.,prof. ZUT Maria Kaszyńska, Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny w Szczecinie Prof.dr inż. Horst Michael Ludwig, Uniwersytet Bauhausu w Weimarze Prof.dr inż. Viktor Mechtcherine, Politechnika w Dreźnie Prof.dr inż. Michael Raupach, RWTH Uniwersytet w Aachen
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.